Top Hatter - Award Recipients

Advisor of the Year

2021

Christopher Bell

2020

Andy Dehnart

2019

Christina Cetti

2018

Michael Eskenazi

CLaSS Graduate Assistant/Intern of the Year

2021

Ashley Martinez

2020

Katie Scott

2019

DiJai Dowling

2018

Alex Ferko

CLaSS Student Employee of the Year

2021

Aliya Cruise

2020

Jennifer Wayne

2019

Marianne Marquez

2018

Natalie Jacob

Community Impact Award

2021

Hatterthon

2020

Stetson Environmental Club

2019

Rotaract Club

2018

Rotaract Club

Doyle Elam Carlton's Distinguished Service Leadership Award

2021

Ruby Rosenthal

2020

Ci'erra Larsen

2019

John Banks

2018

Adam Cooper

Extraordinary Leader Award

2021

Jake Sadoway

2020

George Alderman

2019

Montana Lucier

2018

Abbey Ramsbottom

First Year Advocate Award

2021

Dr. Sean Beckmann, Dr. Christopher Bell, Dr. Pamela Cappas-Toro, Dr. Jamie Clark, Dr. Karen Coker-Merritt, Dr. Catherine Day, Dr. Christopher de Bodisco, Dr. Kyle Dickey, Dr. Kristine Dye, Dr. Heather Edwards, Krista Franco, Vincent O Gonzalez, Christina Kulpa, Roxanne Lewis, Dr. Sidra Hamidi, Dr. Elizabeth Heins, Dr. Lynn Kee, Dr. Daniel Plante, Dr. Susan Peppers-Bates, Dr. Delphine Prevote Pinet, Beverly Romans, Dr. Areti Vogel, and Meg Young

2020

Dr. Jesus Alfonzo, Nancy Barber​, Tessa Barnard, Dr. Barbara Barzilai​, Jackee Brame​, Marj Burrhus, Amanda Castoire, Dr. Jamie Clark, Liz Connor​, Dr. Sarah Cramer​, Madison Creech, Dr. Randall Croom, Dr. Andy Dehnart, Dr. Nicole Denner, Dr. Susanne Eules, Barbs Hawkins, Dr. Sam Houston, Lisa Hoffman, Dr. Matthew Hurst, Dr. Michael King, ​Dr. Andrew Larson, Dr. Gregory Lefils, Dr. John Lyncher​, Kiler Melvin, Miguel Ortiz Burgos​, Dr. Melissa Parks​​, Terri Richards​, Dr. Yohann Ripert​, Beverly Romans, Dr. Rajni Shankar-Brown, Dr. Steven Smallpage, Dr. Kelly Smith, ​Kevin Winchell​​​​​, and Megan Young

2019

Fazal Abbas, Amy Barber, Lindsey Carelli, Laura Crysel, Danielle DeVoney, Dana Dolbow , Diane Erickson, Amber Finnicum Simmons, Bettie Heins Dr. Ryan McCleary, Elizabeth Poeter, Ronette Lategan-Potgieter, Yohann Ripert, and Maria Santos

2018

Louis Colombo, Rachel Core, Glen Epley, Michael Eskenazi, Christopher Ferguson, Tony Ganus, Martha Goshaw, Shannon Greeley, Jennifer Grocke, Bette Heins, Matt Hurst, Victoria Johnston, Michelle Parker Randall, Raymond Sanders, John Sheehy, Sven Smith, Kali Todd, and Kevin Winchell

Hatterthon Cups

2021

Compassion Cup - Alpha Chi Omega, Healing Cup - Lambda Chi Alpha, Hope Cup - Hatterthon Alumni Team

Rising Star Award - Bonner, Most Improved Team - Pi Beta Phi, Bella South Bravery Award - Zeta Tau Alpha

2020

Compassion Cup - Alpha Chi Omega, Healing Cup - Phi Sigma Kappa, Hope Cup - Pi Kappa Phi

Rising Star Award - Top Hats Dance Team, Most Improved Team - Delta Delta Delta, Bella South Bravery Award - Alpha Chi Omega

2019

Compassion Cup - Alpha Chi Omega, Healing Cup - Phi Sigma Kappa, Hope Cup - Hatterthon Alumni Team

2018

Compassion Cup - Alpha Chi Omega, Healing Cup - Pi Kappa Alpha, Hope Cup - The Bois

Intern of the Year Award

2021

Casey Williams

2020

Lawrence Chipper Stempkowski

2019

Camila Morales

2018

Nezha Abassy

Leadership Legacy Award

2021

Sara Gerken

2020

Tara Tovkoch

2019

Katie Scott

2018

Frankie Gomez

Mentor of the Year

2021

Crystal Baroni

2020

Christina Kulpa

2019

Barbs Hawkins

2018

Aaron Distler

New Student Leader of the Year Award

2021

Briana Robinson

2020

Angel Ibrahim

2019

Madison Cerce

2018

Constance Wilhelm

Omicron Delta Kappa

2021

Regan Armstrong, Sydney Betancourt, Katherine Britt, Catie Brumit, Aliya Cruise, Leah Day, Meagan Dove, Isabelle Ghofrani, Kristine Hewitt, Jada Ho, Abigail Jagos, Jennifer Jenkins, Evelyn Kraklow, Robert Manalo, Kiera McCarthy, Jordan Mccormick, Ruby Moore, Nesha Mutuku, Bailey Piner, and Hannah Weary

2020

Bria Aqui, Jessica Bagnell, John Banks, Abigail Bailey, David Bailey, Holly Brown, Bailey Busscher, Hannah Childress, Adrianna Cygler, Sammy DeCaprio, Hannah Lytle, Ashley Martinez, Kasandra Myers, Kenny Neely, Lauren Potts, Alex Provini, Riley Reagan, Ericka Riker, Tara Tovkach, Erica Thompson, Jennifer Wayne, Consie Wilhelm, Aja Williams

Peace Corps Prep

2021

Sydney Betancourt, Julia Finver, Jordan McCormick, Royce Newman, and Tahira Perry

2020

Lauren Baucum, Vinny Cornacchione, and Santiago Cruz

2019

Sydney Arrington, Sarah Fernandez, and Munashe Holloman

Stetson Values Leader Award - Personal Growth

2021

Royce Newman

2020

Markeba Dorival

2019

Jessica Teresa Alegieri

2018

Allison Hellwege

Stetson Values Leader Award - Intellectual Development

2021

Kennedy Ryder

2020

Jessica Cason

2019

Ci'erra Larsen

2018

Sarah Coffery

Stetson Values Leader Award - Global Citizenship

2021

Anh Nguyen

2020

Maxwell Smith

2019

Zoe Weaver

2018

Valeria Versigna

Student Advocate Award

2021

Josh Truitt

2020

Rajni Shankar-Brown

2019

Kimberly Reiter

2018

Rajni Shankar-Brown

Student Organization of the Year

2021

Asian Pacific American Coalition

2020

Caribbean Student Association

2019

Honor System Council

2018

The WELL Team

Student Program of the Year - Department

2021

Hatter Network - Uncouth

2020

Hatterthon - Main Event

2019

The WELL Team - Night Out

Student Program of the Year - Student Organization

2021

Asian Pacific American Coalition - APAC Carnival

2020

n/a

2019

Rotaract Club

Student Program of the Year - Series

2021

The WELL Team - WaSSUP

2020

Hatter Network - Uncouth

2019

The WELL Team - Produce of the Month

Vibrant Leader Award

2021

Aliya Cruise

2020

Kasandra Myers

2019

Sara Smith

2018

Abby Goodin

Wellness & Rec - Athlete of the Year Awards

2021

Female Athlete of the Year - Emily Baillergeon and Male Athlete of the Year - Tyler Bordash

2020

Female Athlete of the Year - Leah Day and Male Athlete of the Year - Shaw Fuller