Conference

Leadership Stetson Participants

Leadership Stetson 2019

  • Laura Armand
  • Bart Bishop '86
  • Kenny Bohannon '03, JD '06
  • Gian Brackin '93
  • Bill Brady '12
  • Christi Burton '93
  • Lori Craven '76
  • Aaron Crittenden '10
  • Kelly Carter Curington '94
  • Darash Desai '08
  • Elizabeth Fogle-Miller '79
  • Greg Hauenstein '10, MBA '15
  • Madison Orr Hauenstein '10
  • Jessica Walton Hike '08
  • Lila Jaber '88, JA '80
  • Kevin Kang '13
  • Christian Koch '92
  • Renee Lawless '83
  • Andrew Lewis '83
  • John Monk '73, MBA '75
  • Dianne Newman '91, MBA '96
  • Pete Scott '87
  • Angela Seracini
  • Jon Solomon '90
  • Mark Stiles '04, MAcc '08
  • Basyle "Boz" Tchividjian '90
  • Bill True
  • Kimberly Van Gundy
  • Viviana Vasiu '15, JD '18
  • Leadership Stetson 2018

  • Marcus Buckley '92
  • Pia Clarke
  • Patricia Cowart '75
  • Trinity Hundredmark Fitzpatrick '01
  • Zinaida Grau '05
  • Lorna Jean Hagstrom, MA '64
  • Mark Hamilton '93
  • Jefferson Hamrick '02
  • Lynn Hardman-Craske
  • Daniel Humphrey '16
  • Derek Jansante '11
  • Victoria Johnston '11
  • Marilyn Talton Johnston '53
  • David Keith '06
  • Elizabeth Harper Kilgore '90
  • Susan Gay Walton Lane
  • Tara Simone McAlonan '03
  • Daniel McCarthy
  • Josef McNeal '04
  • Debbie Monaco '88
  • Tracy Richards Morency '84
  • Carol Ann Edwards Nasser '83
  • Dina Nesheiwat '03
  • Victor Olivera '09
  • David Rinker '91
  • Steve Roy '75
  • Danielle Sanderson '13
  • Gino Santos '82
  • Lauren True
  • Amanda Hastings Tully '09
  • Kristi Baetzman '84
  • Leadership Stetson 2017

    • Michelle DeLand Addonizio '91
    • Ted Banton, M.Ed. '11
    • Roger Billings, SPCen '96
    • Drew Blasband '03, MBA/JD '06
    • Annemarie Boss '13
    • Amy Bucciarelli '03
    • Doug Chasser '05
    • Betsy Hester Craig '69, MA '03
    • Wendy Lea Gasparri '91
    • Sara Mierzejewski Goins '94, MBA '95
    • Tony Guzzetta '85
    • Abby Loreto Hamilton '94
    • Heidi Haines Handley '82
    • Doug Handley '79
    • Sonja James-Gaitor '14
    • Pam Keene '74
    • Walt Kurlin, MBA '11
    • Halden LaPoten '09, MBA '16
    • Jenn Long Phoundoulakis '92
    • Susie Macon, DHon. '16
    • Mark Marcus '14
    • Dennis Martin '83
    • Renee Martone-Cecil '87
    • Jennifer Meier McCarthy '92
    • Sonia Krusick Mori '82
    • Chris Noyes '98
    • JJ Payette '06
    • Mary Risner '87
    • Nancy Spofford Roddy '73
    • Amanda Sharkey Ross '99
    • Daniel Waldron '09
    • Ed White '06

    Leadership Stetson 2016

    • Sherri Bailey Akin '86, JD '89 
    • Keith Appleby MBA/JD '04
    • Inez Archibald MA '85
    • Carlos Betancourt '08, MBA '09
    • Jennifer Bellomy Bonenfant '93, MBA '94
    • Susan Perry Brockway '79
    • Cliff Bryan '12
    • Camiel Canters '10, MBA '11
    • Terence Channon '01
    • Daffnee Cohen '11
    • Lauren Collie '06
    • Alyssa Collins '14
    • Sean Cortes '12
    • Nancy Daves '72 
    • Jane Eckert '70
    • Jessica Estrada '92 
    • Annette Filliat '03
    • David Finkle '89
    • Dan Glunt '93
    • Jenny Wills Highlander '02
    • Susan Hopp '75
    • Debbie Lamb Magruder '89
    • Gentry Mander '09
    • Maverick Marquardt '13
    • Nathalia Mattos '14
    • Blane McCarthy '92, JD '95
    • Bob McClelland '79
    • Jessica Prats Murray '10, JD '14
    • Chad Nikola '07, MBA '08
    • Tom Patton '76
    • Doug Pringle '91
    • Rob Risberg '85
    • Woody Roe '73
    • Regina Sargent '81
    • David Smith '92
    • Derrick Smith '13
    • Matthew Snyder '09, MBA '12
    • Niki Tilton-Gross '08, MBA '09
    • Lynn Grattan-Toben, Current Parent
    • Patricia Toups '09
    • Steve Weimer '77
    • Mei Wright MBA '08
    • Ahmad Yakzan '03, MBA '05, JD '08, LLM '09

    Leadership Stetson 2015

    • Evan Alexander '06
    • Mary Andrew ’75
    • Mary Bahena '96
    • Rob Brosofsky '88
    • Toni Castillo, M.Ed. ’01
    • Charlie Craig ’70, M.A.’76
    • Karen Cerasa Dotson '92
    • Theo Etzel ’80
    • Julie Farricker '04
    • Andrea Liska Finkle '88
    • Vitto Fratta '05
    • John Frederick '93
    • Paul Grady '75, J.D. '78
    • Carolyn Moore Hannaford '73
    • Dee Remillard Harper-Gray '89
    • Glenn Henderson
    • Regina Henderson
    • Robert Hennessy '84
    • Andria Long Herr '83
    • Alex Hill '07
    • Tom Horton '69
    • Dawn Proffitt Jancheson '03
    • Rick Koethe '77
    • Erin Lovell Ebanks '08
    • Mallory Manning '11
    • Jorge Rodriguez '73
    • Jennifer Small '93, M.B.A. '10
    • Deanne Kells '81
    • Judy DeRango Wicks '78

    Leadership Stetson 2014

    • Keith Allen '70
    • Scott Boore '76
    • Larry Callaway '76, JD '79
    • Kathleen McConnell Coffman '78
    • Mike Cortes '05, MBA '06
    • Dia Davis '04
    • Mary Dzuro
    • Diane Erickson '74
    • Davina Gould '97
    • Mickey Griffiths '77, MEd '04
    • Mark E. Herr '82
    • John Hewett '74
    • Samantha Howell '09
    • Donald Ingham '11
    • Tyler Johansson '10
    • Cindy Lovell '94, MA '96
    • Sharon Parker Lynch '78
    • Angie Metcalf '83
    • Sheila Morris Newton '84
    • Diane O'Connor '86
    • Roman Ozimek '09, MBA '11
    • Chad Renfroe '02
    • Carolyn Rogers '75
    • Nancy Kooistra Rummell '68
    • Kevin Wasilewski '86
    • Jim Weite '86
    • Bert Wohn '06

    Leadership Stetson 2013

    • Isa Adney '09
    • Scott Bruin '75
    • Richard Bruner, MBA, JD '05
    • A.C. Chan '97
    • Mike Eddy '95
    • Paula Slusher Feather '71
    • Way Fountain '85
    • Anne Porter Gallagher '72
    • Drew Glasnovich '09
    • Reed Grimm '83, JD '86
    • Clay Henderson '77
    • Cynthia VanWart Henderson '82, JD '85
    • Misty Mead Hinson '92
    • Carol Creese Howell '81
    • Daniel Ingham '82
    • Sarah Reed Jay '00
    • John Jinks '82
    • Elizabeth Macbeth Lenihan '00
    • Vanessa Nedvins '05
    • Rey Rodriguez '07
    • Will Royall '04
    • Ian Shinnick '05
    • Ned Skiff '75
    • Jason Tromblay '04
    • Ted Wolfendale '85, JD '88
    • Rob Word '70
    • Billy Wieland '07, JD '10

    Leadership Stetson 2012

    • Gwen Frazier Azama-Edwards '71, MA '83
    • Marilyn Lindsley Cortes '05
    • Greg Dasher '86
    • John Dedes '02
    • John Dickson '91
    • George Green '70, MBA '72
    • Darrel Harman '72
    • Harold Kilgore '94
    • Steve Kilpatrick '91
    • Ben LaFreniere '08
    • Bill Laird '99
    • Jess Lanza '09
    • Julie Urban Lehan '82
    • Hunter Limbaugh '79, JD '82
    • Michael Marchione '80
    • Charles Matousek '76, MBA '79
    • Keith McCormick '88
    • Ray McLeod '74
    • Nick Momper '04
    • Paige Bradley Morabito '90
    • Andrew O'Connell '77
    • Amy Rigdon '05, JD '08
    • Paul Stuk '03
    • Dave Teets '82
    • Vasti Torres '82
    • Amy Perrin Whitehurst '96
    • Katelyn Whitney '09
    • Tom Yaegers '05

    Leadership Stetson 2011

    • Steven Alexander '85
    • Elizabeth A. "Beth" Brooks '91
    • Carolyn Smith Cutts '91
    • Walter S. Doss '76
    • Carol A. Haave '73
    • Michael B. Harris '89
    • Erin Carmichel Hodge '94
    • Robert W. "Bob" Hoelscher II '84
    • W. Ray Holley '91
    • Craig S. Howell '81
    • Richard O. "Rick" Howell '85
    • R. Yvette Jenkins Jefferson '81
    • Patricia Simpson "Patty" Kimmel '75
    • Lauri B. Kirsch '81
    • Brenda Herring Lopez '75
    • Jason S. Maddox, '91
    • Katherine Hurst Miller, J.D. '06
    • Joe Montgomery '81
    • Sue Bateman Morris '72
    • William P. "Will" Perry, Jr. '06
    • Robert S. "Bob" Pocica '75
    • Amy Pearson Quinn '91
    • Karen Schmitt Roberts '80
    • Renuka Sastri '90
    • John M. Scheurer '75
    • Freda Lane Smith '80
    • Justine T. Talmadge '04
    • Russell M. "Russ" Tinsley '69
    • Steven R. "Rusty" Whitley '75
    • Kenneth "Ken" Ziesenheim '74

    Leadership Stetson 2010

    • G. Oscar Anderson '92
    • Dena D. Baker '96
    • James J. Bange, Jr. '87
    • J. Todd Bennett '94
    • Samuel A. Bruning '03
    • W. Henry Bryant III '73
    • Daniel T. Byrne '87
    • Laurie Harlan Cheek '02
    • S. Diane Clifton '76
    • Russell D. Crumley '83
    • Helena A. Dabrowski '85
    • Vinay H. "Mickey" Desai '92
    • Joel P. Dunahoe '89
    • Peg McKee Granger '82, MED '87
    • Daryl A. Holt '90
    • Douglas C. Kellner '91
    • Susan L. Lang, MBA '87
    • David A. Marco '78
    • Barbara Estock Mays '77
    • Derek S. Mears, MBA '99
    • Diane Sides O'Dwyer '82, MED '85, SPCEN '89
    • J. Thomas Owens, Jr. '75
    • Scott M. Popilek '95
    • Michael P. Scott '77
    • Lewis W. Stone '76, JD '79
    • Benny C. Walker '78

    Leadership Stetson 2009

    • Rhonda Dunn Battaglia '94, MS '98
    • Anthony R. Baumgartner '89
    • Anthony A. Biancarosa '90
    • David P. Carlton '83, JD '88
    • Elizabeth Chesser Cleveland '86
    • Michael P. Connelly '93, JD '96
    • Anthony Q. De Santis '85, MACC '86
    • Dona Cowden DeMarsh '90
    • Joy Fraley Fulton '00
    • David A. Halstead '01
    • C. Harper Hill '03
    • Jo Guess Jones '83
    • Russell L. Kelton '99, MBA '00
    • Melissa J. Knight '01
    • Paul D. Lawson '92
    • Kenneth E. Leeman '87
    • Timothy S. Mallard '87
    • Martha Groover Mercadante '85, MAT '94
    • Frank E. Morreale '93
    • R. Shannon Osteen '88
    • Juanita Molina Pendergraft '82
    • Richard E. Sowers '85
    • Montieth H. "Monty" Stewart '85
    • Peter A. Trakas '95, MBA '98
    • Steven A. Urich '91
    • Jodi Littlestone Weintraub '86
    • Britt W. Young '98

    Leadership Stetson 2008

    • April Farson Bailey '98
    • Alethea R. Bonello '98
    • Kathryn Harrigan Christian '02, JD '06
    • Albert A. DelTufo '02
    • Matthew C. Driggers '00
    • Stephanie Bauer Driggers '00
    • Roger J. Foley '07
    • Allison J. Foster '04
    • Jaclyn M. Hall '96
    • Nancy Held '87, MACC '88
    • Michael F. Holbein '95
    • Michael J. Madalena '97
    • Luis A. Maldonado '01
    • Jonathan A. Martin '04, BS '04
    • Peter J. Matulis '94
    • Ronald F. Piccolo '93
    • Heather Anderson Price '96
    • Michael J. Sweeney '02
    • Ranell M. Tinsley '00
    • Pedro J. Urscheler '06
    • Kristen V. Williams '03
    • Lynn E. Wuesthoff '79