Stetson University

Alumni Engagement

image

Leadership Stetson Participants

Leadership Stetson 2014

  • Keith Allen '70
  • Scott Boore '76
  • Larry Callaway '76, JD '79
  • Kathleen McConnell Coffman '78
  • Mike Cortes '05, MBA '06
  • Dia Davis '04
  • Mary Dzuro
  • Diane Erickson '74
  • Davina Gould '97
  • Mickey Griffiths '77, MEd '04
  • Mark E. Herr '82
  • John Hewett '74
  • Samantha Howell '09
  • Donald Ingham '11
  • Tyler Johansson '10
  • Cindy Lovell '94, MA '96
  • Sharon Parker Lynch '78
  • Angie Metcalf '83
  • Sheila Morris Newton '84
  • Diane O'Connor '86
  • Roman Ozimek '09, MBA '11
  • Chad Renfroe '02
  • Carolyn Rogers '75
  • Nancy Kooistra Rummell '68
  • Kevin Wasilewski '86
  • Jim Weite '86
  • Bert Wohn '06

Leadership Stetson 2013

  • Isa Adney '09
  • Scott Bruin '75
  • Richard Bruner, MBA, JD '05
  • A.C. Chan '97
  • Mike Eddy '95
  • Paula Slusher Feather '71
  • Way Fountain '85
  • Anne Porter Gallagher '72
  • Drew Glasnovich '09
  • Reed Grimm '83, JD '86
  • Clay Henderson '77
  • Cynthia VanWart Henderson '82, JD '85
  • Misty Mead Hinson '92
  • Carol Creese Howell '81
  • Daniel Ingham '82
  • Sarah Reed Jay '00
  • John Jinks '82
  • Elizabeth Macbeth Lenihan '00
  • Vanessa Nedvins '05
  • Rey Rodriguez '07
  • Will Royall '04
  • Ian Shinnick '05
  • Ned Skiff '75
  • Jason Tromblay '04
  • Ted Wolfendale '85, JD '88
  • Rob Word '70
  • Billy Wieland '07, JD '10

Leadership Stetson 2012

  • Gwen Frazier Azama-Edwards '71, MA '83
  • Marilyn Lindsley Cortes '05
  • Greg Dasher '86
  • John Dedes '02
  • John Dickson '91
  • George Green '70, MBA '72
  • Darrel Harman '72
  • Harold Kilgore '94
  • Steve Kilpatrick '91
  • Ben LaFreniere '08
  • Bill Laird '99
  • Jess Lanza '09
  • Julie Urban Lehan '82
  • Hunter Limbaugh '79, JD '82
  • Michael Marchione '80
  • Charles Matousek '76, MBA '79
  • Keith McCormick '88
  • Ray McLeod '74
  • Nick Momper '04
  • Paige Bradley Morabito '90
  • Andrew O'Connell '77
  • Amy Rigdon '05, JD '08
  • Paul Stuk '03
  • Dave Teets '82
  • Vasti Torres '82
  • Amy Perrin Whitehurst '96
  • Katelyn Whitney '09
  • Tom Yaegers '05

Leadership Stetson 2011

  • Steven Alexander '85
  • Elizabeth A. "Beth" Brooks '91
  • Carolyn Smith Cutts '91
  • Walter S. Doss '76
  • Carol A. Haave '73
  • Michael B. Harris '89
  • Erin Carmichel Hodge '94
  • Robert W. "Bob" Hoelscher II '84
  • W. Ray Holley '91
  • Craig S. Howell '81
  • Richard O. "Rick" Howell '85
  • R. Yvette Jenkins Jefferson '81
  • Patricia Simpson "Patty" Kimmel '75
  • Lauri B. Kirsch '81
  • Brenda Herring Lopez '75
  • Jason S. Maddox, '91
  • Katherine Hurst Miller, J.D. '06
  • Joe Montgomery '81
  • Sue Bateman Morris '72
  • William P. "Will" Perry, Jr. '06
  • Robert S. "Bob" Pocica '75
  • Amy Pearson Quinn '91
  • Karen Schmitt Roberts '80
  • Renuka Sastri '90
  • John M. Scheurer '75
  • Freda Lane Smith '80
  • Justine T. Talmadge '04
  • Russell M. "Russ" Tinsley '69
  • Steven R. "Rusty" Whitley '75
  • Kenneth "Ken" Ziesenheim '74

Leadership Stetson 2010

  • G. Oscar Anderson '92
  • Dena D. Baker '96
  • James J. Bange, Jr. '87
  • J. Todd Bennett '94
  • Samuel A. Bruning '03
  • W. Henry Bryant III '73
  • Daniel T. Byrne '87
  • Laurie Harlan Cheek '02
  • S. Diane Clifton '76
  • Russell D. Crumley '83
  • Helena A. Dabrowski '85
  • Vinay H. "Mickey" Desai '92
  • Joel P. Dunahoe '89
  • Peg McKee Granger '82, MED '87
  • Daryl A. Holt '90
  • Douglas C. Kellner '91
  • Susan L. Lang, MBA '87
  • David A. Marco '78
  • Barbara Estock Mays '77
  • Derek S. Mears, MBA '99
  • Diane Sides O'Dwyer '82, MED '85, SPCEN '89
  • J. Thomas Owens, Jr. '75
  • Scott M. Popilek '95
  • Michael P. Scott '77
  • Lewis W. Stone '76, JD '79
  • Benny C. Walker '78

Leadership Stetson 2009

  • Rhonda Dunn Battaglia '94, MS '98
  • Anthony R. Baumgartner '89
  • Anthony A. Biancarosa '90
  • David P. Carlton '83, JD '88
  • Elizabeth Chesser Cleveland '86
  • Michael P. Connelly '93, JD '96
  • Anthony Q. De Santis '85, MACC '86
  • Dona Cowden DeMarsh '90
  • Joy Fraley Fulton '00
  • David A. Halstead '01
  • C. Harper Hill '03
  • Jo Guess Jones '83
  • Russell L. Kelton '99, MBA '00
  • Melissa J. Knight '01
  • Paul D. Lawson '92
  • Kenneth E. Leeman '87
  • Timothy S. Mallard '87
  • Martha Groover Mercadante '85, MAT '94
  • Frank E. Morreale '93
  • R. Shannon Osteen '88
  • Juanita Molina Pendergraft '82
  • Richard E. Sowers '85
  • Montieth H. "Monty" Stewart '85
  • Peter A. Trakas '95, MBA '98
  • Steven A. Urich '91
  • Jodi Littlestone Weintraub '86
  • Britt W. Young '98

Leadership Stetson 2008

  • April Farson Bailey '98
  • Alethea R. Bonello '98
  • Kathryn Harrigan Christian '02, JD '06
  • Albert A. DelTufo '02
  • Matthew C. Driggers '00
  • Stephanie Bauer Driggers '00
  • Roger J. Foley '07
  • Allison J. Foster '04
  • Jaclyn M. Hall '96
  • Nancy Held '87, MACC '88
  • Michael F. Holbein '95
  • Michael J. Madalena '97
  • Luis A. Maldonado '01
  • Jonathan A. Martin '04, BS '04
  • Peter J. Matulis '94
  • Ronald F. Piccolo '93
  • Heather Anderson Price '96
  • Michael J. Sweeney '02
  • Ranell M. Tinsley '00
  • Pedro J. Urscheler '06
  • Kristen V. Williams '03
  • Lynn E. Wuesthoff '79
Share Web Page